איפה עושים שתלים דנטליים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter

השתלות שיניים

ניתוח השתלת שיניים הוא הליך המחליף שיניים חסרות בעמודי שיניים מלאכותיים. בשנים האחרונות, השתלת שיניים נחשבת לחלופה האידיאלית לתותבות. שתלים מאפשרים לך לאכול את רוב המזונות שאהבת פעם. יתר על כן, המראה הטבעי של השיניים משפר את מראה החיוך שלך.

אם אתה מאבד את השיניים שלך או כל אחד משורשי השיניים פגום, שתלים דנטליים יכולים למלא את כל החלל החסר בפה שלך כדי ליצור תותבות מלאות. כמו כן, ניתן להשתמש בשתלים דנטליים אם שורשי השיניים שלך נפגעו ויש לשמר אותם להמשך. הם גם מציעים דרך בטוחה לשמור על כל השיניים כשהן מקובעות לעצם הלסת.

לעתים קרובות קל יותר לטפל בשיניים להשתלות מאשר שיניים מלאכותיות רגילות. אתה יכול לטפל בהם מבלי לדאוג לצחצוח היומי הנדרש עם שיניים מלאכותיות.

השתלים אינם מתרופפים או נשברים בקלות כמו שיניים מלאכותיות. אם השתלים שלך מאבדים מגע עם העצם שהם מקובעים אליה, אין זה סביר שהשתל שלך יתנתק ממקומו וייפול.

כדי להשתמש בשתלים מוציאים את השתלים לניתוח. הליך המכונה החדרה אומר שהחורים, המאפשרים לשתלים להחלים, מוכנסים למקומם. כדי לאפשר להם להחלים הם נשמרים נקיים ומוגנים כדי למנוע זיהום. השתלות שיניים דורשות מהמטופלים לתת את הסכמתם לביצוע השתלים.

מי צריך לקבל טיפול השתלת שיניים?

כולם צריכים השתלות שיניים אם איבדו את כל השיניים הטבעיות שלו. זהו הליך מוצלח אם מטופלים משתמשים בשתלים כשיניים כל חייהם. ניתן להשתמש בשתלים כשתלים בודדים או בדרך כלל יותר כקבוצה של ארבעה או חמישה שתלים בודדים.

ניתן להחליף את כל השיניים של מטופל רק במקום אחד, אין להם אפשרות לבצע מספר שתלים שיעזרו למילוי מספר אזורים בפה.

כדאי גם לציין שחלק מהשיניים המקבלות השתלות שיניים הן לרוב חזקות יותר מ-50% מהשיניים הטבעיות הישנות. סיבה מרכזית לשימוש בשתלים דנטליים היא העובדה שהם לא רק ייראו וירגישו כמו שיניים טבעיות, אלא שהם יתפקדו כמו שיניים טבעיות, מה שהופך אותה לאחת האפשרויות הבטוחות ביותר שיש.

השתלות שיניים נחשבות בדרך כלל לאחת השיטות הטובות והבטוחות להחלפת שיניים חסרות. הם לא רק שינוי קוסמטי, הם ישפרו את יכולת הלעיסה, הדיבור ואת מראה החיוך שלך.

רופא השיניים שלך ימקם שתל טיטניום בעצם הלסת, ממש מתחת לחניכיים. שישה חודשים לאחר ההחלמה, רופא השיניים יפתח את השתל ויחבר את הגדם (המכיל כתר או תחליף שן). לאחר מספר שבועות תחזור למקם על השתל את החיזוק הקבוע (המחבר) והשן.

בשבוע הראשון לאחר השתלת השתל, תטופל באנטיביוטיקה, ובעיקר תסתמך על משככי כאבים ללא מרשם כמו איבופרופן כדי להקל על כל כאב שיש לך. בתחילה לאחר הניתוח, אנשים מסוימים עשויים לחוות נפיחות, חבורות או כאב.

זה עשוי להיות תלוי בכמות העבודה שרופא השיניים שלך היה צריך לעשות

כדי להתקין את השתל, במיוחד אם היה צורך להסיר את השן. לוקח שישה שבועות עד שישה חודשים עד ששתל משולב אוסאואונאטגרה יתפוס והחלים, ולאחר מכן רופא השיניים יכול להשלים את ההליך עם כתר, גשר או הכלאה. לאחר החלמת השתל, מה שיכול להימשך ארבעה עד שישה חודשים, ניתן להכניס שתל לשחזור שיניים עתידי.

רופא שיניים משקם ומנתח שיניים בדרך כלל עובדים יחד

כדי לתכנן את הטיפול בשתל. המנתח יניח בניתוח את השתל בעצם; לאחר ההשתלבות בעצם, יפבר רופא השיניים לשיקום כתר שמותאם לשתל. רופא השיניים יתרשם (התרשמות) של הסמכה הזו בפה ויעשה את כתר השתל לגודלו.

כתר השתל מודבק או מוברג לאביזר

לאחר הצמדת השתל לעצם הלסת, מחבר קטן הנקרא אבוטמנט מחובר לעמוד כדי לאבטח היטב את השן החדשה. רופא השיניים מחליף תחילה את עמודי המתכת בשתלים, ולאחר מכן מחליף אותם בשיניים מלאכותיות חדשות (כתרים דנטליים).

ייתכן שרופא שיניים יצטרך להשתיל חתיכת עצם קטנה

לרוב ממקום אחר בעצם הלסת העליונה או התחתונה - על מנת שהשתל הדנטלי יעגן בצורה מאובטחת. אם הלסת שלך לא עבה מספיק או רכה מדי, ייתכן שיהיה עליך לחבר את העצם לפני שתוכל לעבור טיפולי שיניים או שיניים. לעיתים, ייתכן שיידרש איחוי עצם מינורי בלבד, דבר המתאפשר במהלך הליך ההשתלה של שתל רפואי. כאשר יש לך מספיק עצם, תוכל להמשיך בניתוח.

החיסרון

הוא שלא כל השיניים יושתלו ולכן מסת עצם מסוימת תאבד. אם חסרות לך כמעט כל השיניים שלך בקשת אחת (עליונה או תחתונה), תותבת הנתמכת בשתל עשויה להיות האפשרות הטובה ביותר. לאחר ריפוי מניתוח השתלה, השן המושתלת שלכם תיראה בדיוק כמו שן טבעית ותוכלו לטפל בה ממש כמו שן טבעית על ידי צחצוח ושימוש בחוט דנטלי מדי יום.

ניתן להשתמש בשתלים דנטליים

כדי להחליף שן אחת או יותר שרופא השיניים צריך להסיר עקב עששת או זיהום. במקרה זה, רופא השיניים שלך עשוי להמליץ על גשר במקום שתל שיחליף את השן החסרה. אם יש לך מחלת חניכיים או עששת, אתה בדרך כלל צריך לטפל ולפתור את הבעיות האלה לפני שרופא השיניים שלך יבצע ניתוח שתלים. מחלות מסוימות, כגון סוכרת פעילה, סרטן או מחלות חניכיים, עשויות לדרוש טיפול נוסף לפני הניתוח.

תכנון השתלת שיניים יכול לערב מגוון רחב של אנשי מקצוע

לרבות רופא המתמחה במצבי פה, לסת ופנים (מנתח פה ולסת), ורופא שיניים המתמחה בטיפול במבנים התומכים בשיניים, כגון חֲנִיכַיִם. ועצמות (רופא חניכיים), רופא שיניים שמתכנן ומתקין שיניים מלאכותיות (תותבות), או לפעמים מומחה לאוזן, אף וגרון (אף אוזן גרון). הליך ארגוני יכול לכלול מספר סוגים של רופאי שיניים, ביניהם רופא שיניים מומחה בעל ניסיון מסוים בפוסה הפה והלסת ורופא שיניים מומחה העובד עם מבנים המסייעים לשיניים (פריודונט).

לאחר הנחת השתל, רופא החניכיים שלך יעבוד בשיתוף פעולה הדוק איתך ועם רופא השיניים הכללי שלך כדי לפתח את תוכנית הטיפול הטובה ביותר עבורך. ייקבעו בדיקות סדירות לבדיקת השתלים, השיניים והחניכיים כדי לוודא שהם בריאים.

ודא שאתה מבקר את איש המקצוע הרפואי שלך לאחרונה לבדיקה ובדיקת דם

כדי לוודא שאין תנאים שיכולים למנוע התקנת שתלים מוצלחת. גם אם רופא השיניים שלך מכיר את הפה שלך, שלב זה הכרחי כדי להבטיח שהחניכיים ועצם הלסת שלך בריאים מספיק כדי לתמוך בשתל, וכדי לפתח תוכנית טיפול המתאימה לך ביותר.

אם יש לך שן חסרה וברצונך להחליף אותה בשתל

אנא השתמש בכלי החיפוש "רופא שיניים לצידי" שלנו ב-ZIP ותאם פגישת ייעוץ עם רופא שיניים המספק שירותי השתלות באינטרנט או התקשר למספר 1-844- 400-7645 במקביל, רופאי השיניים שלנו בלוויו ואיסקוואה יכולים למצוא פתרון זמני לשן החסרה שלך.

הרופאים שלנו מאמינים שלצורך תוצאות מיטביות

עבודת השיניים שלך חייבת להתבצע על ידי מומחים בכל תחום, ולכן הם יתכננו וימקמו את השתלות השיניים שלך, ורופא התיקון שלך יבדה ויתקין את השיניים או התותבות החדשות שלך. אם אין לך רופא שיניים, נוכל לספק לך מישהו שידאג לכל צרכי השיניים והשתלים שלך. רוב רופאי השיניים עברו הכשרה בהשתלת שיניים ויכולים להשלים את הניתוח ללא מעורבות של צד שלישי.

מאחר שרופאי חניכיים בדרך כלל מקבלים הכשרה מיוחדת יותר בהשתלת שיניים

במקרים מסוימים הם עשויים להידרש לסייע בניתוח, במקום שרופא שיניים יבצע אותה בעצמו. אם נדרשת השתלת עצם לפני השתלת שתלים בעצם הלסת, סביר להניח שרופא שיניים יזדקק למנתח שיניים, שכן הוא מוכן יותר לפעולות השתלת עצם מאשר רופאי שיניים ופריודונט.

ניתוח שתלים יכול להוות חלופה טובה לתותבות או גשרים שאינם מתאימים זה לזה

ויכול להציע אפשרות כאשר היעדר שורשי שיניים טבעיים אינו מאפשר ייצור של שיניים תותבות או החלפות שיניים גשר. ניתוח שתלים הוא הליך בו מחליפים את שורשי השיניים בפינים מתכתיים הדומים לברגים, ומחליפים שיניים פגומות או חסרות בשיניים מלאכותיות שנראות ומתפקדות בדיוק כמו אלה האמיתיות. שתלים דנטליים הם שורשי שיניים מלאכותיים המשמשים לשיקום שן חסרה אחת או יותר, המסייעים לעצור או למנוע אובדן עצם בלסת. השתלות שיניים מרובות - אם חסרות מספר שיניים, ניתן להחליף אותן במספר שתלים דנטליים.

אם חסרות לך שיניים מרובות

אך הן אינן סמוכות, סביר להניח שרופא השיניים שלך ימליץ על שתל להחלפת כל שן. כאשר יש לך מספר שיניים חסרות אחת ליד השנייה, אתה עשוי לגלות שגשר השיניים הנתמך על ידי השתל הוא הבחירה הטובה ביותר. היתרון של גשרים להשתלת שיניים הוא שניתן להחליף מספר שיניים חסרות בבטחה וברציפות ללא צורך בהחלפת כל שן. רופא השיניים שלך יכול להמליץ על שתלים לתיקון גשרים ושחזורים קבועים או נשלפים.

 
לעוד מידע על השתלות שיניים בבת ים ואיפה עושים שתלים דנטליים עליך לבקר ב- dental-clinics.co.il