איתור רטיבות בקיר בדרך הקלה

באמצעות מד לחות.

הדרך הקלה ביותר לזהות 'רטיבות' בקיר בטון היא על ידי יצירת חור קטן דרך הקיר ובדיקת תכולת הלחות בתוך הפער. על ידי כך, ניתן להשיג תוצאה סבירה למדי אך אינה מבטיחה שחלחלה חלחה דרך הסדק.

טכניקה טובה יותר היא להשתמש במד לחות כדי 'לנבוח' קיר בטון עם גלאי לחות חודר, ובכך לספר לך אם המים גרמו לפיצוח ולכן, אם הוא רטוב.

עם זאת, טכניקה זו רק אומרת לך אם הסדק 'פתוח' ולכן יתכן שחלחלו דרכו מים. הוא אינו אומר לך אם הסדק יבש ולכן אין סיבה לדאגה מפני כניסות לחות דרך הסדק המדובר. אם הקיר יבש, ה'קליפה 'תחזור ללא' אות 'וזה כאשר אני מחשיב שהסדק בעצם יבש. כדי להקל על ההתייחסות, אני מתייחס גם לטכניקה של בדיקת 'קליפה' על ידי מד לחות כ'נביחה 'של קיר בטון.

לכן חשוב לא רק 'לסכל' סדק אלא גם 'לנבוח' אותו על ידי הפעלת מד הלחות לאורכו ובדיקת 'קליפה' שניתן להשיג רק מסדק לח.

אז אם לשני סדקים יש אורכים שווים, באחד מהם מזהה 'קליפה' והשני לא, אז זה יצביע על כך שהסדק יבש ולכן אין צורך לאטום אותו. אבל, אם לסדק שיש בו 'קליפה' יש את הסדק השני לידו, פירוש הדבר שצריך לאטום את הסדק, כלומר האם רטיבות מחלחלת דרכו.

מקנה מדי לחות לקירות בטון 'נובחים'.

חשוב להבין את מטרתו ואת פעולתו של מד לחות לפני שהוא משמש ל'קליפת 'קירות בטון.

אני משתמש רק במדי רטיבות עמידים למים (כלומר עמידים למים בעת שימוש במים) בבדיקת קירות בטון. אני ממליץ לך בחום לעולם לא להשתמש במד לחות כדי לסור את הבטון שלך. אתה צריך גם קיר בטון 'אמיתי' ולא גבס כדי לבדוק.

מד הלחות חייב להיות מסוגל 'לנבוח' את קיר הבטון על ידי כך שהוא בא במגע ישיר עם פני הבטון על מנת שיוכל למדוד את תכולת הלחות של הבטון.
למידע נוסף אודות איתור רטיבות בקיר בדרך הקלה ואיתור רטיבות מים באפשרותך לבקר ב- no-leak.co.il

זה נובע מחיישן לחות הממוקם בתחתית המונה שיכול 'לנבוח' את הבטון. המים בבטון יגרמו לרטט של המונה כאשר הוא נוגע בבטון. רטט זה של המונה גורם לגלאי תדרים הממוקם מעל החיישן במד לזהות את הרטט ולשלוח את האות לתצוגת LED עבור המונה. כאשר התצוגה מראה 'נביחה' זה מראה שיש סדק בבטון. אם סדק זה רטוב הוא גורם ל'קליפה 'על המונה ומראה' רטיבות '. המונה יראה קריאה של 'רטיבות' בכל פעם שהמד מזהה את רמת הלחות שעל הבטון; או שהוא יציג קריאה של 'יובש' אם הלחות תפחת על הבטון. עם זאת, כאשר נעשה שימוש במד בתוך סדק אטום שהוא יבש ואין לו רטיבות על פני השטח, המד לא יראה 'קליפה' על המונה ויקרא 'יובש'.

המונה 'ינבח' רק אם הבטון רטוב. אם הסדק יבש המד לא 'ינבח' את הבטון ואם הסדק יבש,

תפריט נגישות