חתונה אזרחית בקפריסין מה התהליך ?

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter

תעודות  נישואין חייבות להיות מאושרות בקפריסין על ידי משרד החוץ של מדינת המוצא של המבקש בשגרירות או בקונסוליה של מדינה זו. עותק מאושר של תעודת הנישואין יש להגיש לשגרירות או הקונסוליה הרלוונטית בארץ המוצא של בני הזוג בצירוף כל שאר המסמכים הדרושים.

יש לשים לב לחוק שאם הצדדים מתכוונים לערוך נישואים המנוהלים על ידי מדינה זרה שיש לה שגרירות או קונסוליה בקפריסין

פקיד הנישואין של מדינה כזו בקפריסין חייב לאשר עותק של הנישואין תְעוּדָה. לכן, כל האזרחים הזרים הנישאים בקפריסין צריכים לדעת שעל פקידי הנישואין להחזיק עותקים של תעודת הנישואין של האזרח הזר בשגרירות או בקונסוליה בקפריסין. על המעוניינים ליצור קשר עם משרד הרישום כדי לקבל מידע על המסמכים שהם יצטרכו להגיש עבור החתונה האזרחית בקפריסין.

כל מי שרוצה להינשא בקפריסין

בין אם תושב ובין אם זר, חייב לעשות זאת בהתאם להוראות חוק הנישואין 2003. אזרח ארה"ב ואזרחים זרים אחרים חייבים להגיש בקשה להיתר נישואין מראש עיריית העירייה או מאלה שרוצים להתחתן איתם בקפריסין כדי להתחתן.

על פי החוק בקפריסין

פקיד הנישואין חייב לאשר עותק של תעודת הנישואין שלך בשגרירות או בקונסוליה של מדינת הולדתך אם היא נמצאת בקפריסין. כדי להתחתן בקפריסין, עליך להגיש את הצעת הנישואין שלך לאדם (פקיד הנישואין) של העירייה שתבחר לפני הכניסה לארץ. יש לקחת את המסמכים לקפריסין ולהציגם לקצין לפחות 3 ימי עבודה לפני החתונה.

על מנת לקבל את תעודת אי הנישואין המתאימה

על המבקש להתייצב בלשכת הרישום של רשות ההגירה ולהגיש את הבקשה המתאימה ואת התצהיר המקורי. המשרד לעניינים קונסולריים של שגרירות אוקראינה בקפריסין תנפיק חותמת תעודת נישואין חתומה ותעודת אי נכות אשר יוצגו בצירוף אישור תעודת אי הנישואין שהונפקה על ידי הרשות המקומית של מקום מגוריו בה החליט. להגיש את בקשתו ל-CRMD. זוגות רשאים להציג את תעודת הנישואין לפקיד הנישואין אך אם ברצונם לקבל עותק מאושר ממנה, עליהם לפנות לפקיד הנישואין של משרד הפנים.

אזרחים בריטים ששהו בקפריסין תקופה של פחות משלוש (3) שנים ומעוניינים לחגוג נישואים אזרחיים ברפובליקה של קפריסין חייבים להציג את תעודת הנישואין שהונפקה על ידי משרד הרישום הכללי של הממשל המקומי ב- האזור בו הם מתגוררים (ללא דיחוי)

ברוב המקרים, כאשר מתקיימים נישואים אזרחיים הכוללים זוגות מכל העולם, יש לשלוח את התעודות הנ"ל בהתאם לאמנת האפוסטיל של האג מיום 5 באוקטובר 1961, אשר ביטלה את הלגליזציה של מסמכים ציבוריים זרים. בעיה טכנית נפוצה בתעודת המעמד הרווק היא לשים לב כי על בני הזוג להשיג לפחות עותק אחד מהאישור שעליהם להציג לממשלת קפריסין לצורך נישואין.

אדם המעוניין להתחתן בקפריסין בהתאם להוראות חוק הנישואין 2003 חייב ליצור קשר עם מי שפנה לפקיד הנישואין לפי בחירתו

כדי להשלים רשמיות מסוימות הנדרשות לנישואיו. בהתאם לחוק המרשם האזרחי וההגירה הוקם רשם שינפיק תעודות נישואין לשני בני הזוג ותעד שלא היו גירושין בקפריסין.

במקרה של זוגות המעוניינים לזרז את תהליך הנישואין, פקיד הנישואין יברר במהירות התשלום המתאים של האגרה המתאימה יוסכם מועד החתונה האזרחית הרגילה ותקופה קצובה. חלפו 15 ימים.

נישואים בקפריסין רלוונטיים גם לזוגות המתכננים לעבור תהליך שלב אחר שלב של לגליזציה של בן זוג זר בישראל

התהליך כל כך פשוט, שזוגות רבים מכל העולם מגיעים לקפריסין כדי לחגוג את חתונתם ולשלב אותה עם חג. אם לבני זוג אין נישואים אזרחיים בארץ מולדתם, קרי קפריסין, יוכרו נישואיהם בארצם.

קפריסין

המתירה נישואים אזרחיים בשטחה, הפכה ליעד מועדף עבור זוגות ישראלים המעוניינים להינשא בנישואים אזרחיים. כמדינה הקרובה ביותר לישראל המאפשרת חתונות אזרחיות, קפריסין מושכת אליה אלפי זוגות בכל שנה שרוצים לערוך בה חתונות אזרחיות.

קפריסין המאפשרת נישואים אזרחיים בשטחה, היא יעד אטרקטיבי עבור ישראלים רבים בגלל קרבתה לישראל, העלות הנמוכה והתהליך הפשוט הנדרש לנישואין. הכללים בקפריסין הטורקית שונים מאלה של שותפויות אזרחיות וחתונות, ובעוד שנישואים חד מיניים אינם חוקיים בקפריסין הטורקית, זוגות חד מיניים רשאים להינשא אם הם נמצאים בקונסוליה הבריטית או בשגרירות הבריטית.

 

לפרטים מורחבים בנושא של חתונה אזרחית בקפריסין מה התהליך ? עליך לבדוק כאן: free-wedding.info