טיפול בסוכרת

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter

 לא מצאו קשר בין שיפור הבקרה הגליקמית עם מטפורמין ואינסולין וירידה ברמות הסמן הביולוגי הדלקתי בחולים עם סוכרת מסוג 2 שהופיעה לאחרונה. Bunck et al, בהשוואה, מצאו כי לאחר שנה של טיפול ב- exenatide, אינסולין, glargin ופורמלין לטיפול בחולים עם סוכרת מסוג 2, ל- exenatide היה השיפור הגדול ביותר בתפקוד תאי הבטא. מחקר תצפית רטרוספקטיבי רטרוספקטיבי של Solerte et al מצביע על כך שאצל חולים הסובלים מסוכרת מסוג 2 שאושפזו עם COVID-19, הטיפול בהורדת הסוכר באיטולין מפחית את הסבירות למוות של 30 יום ב -77%.

ניטור רמות הסוכר בדם ושליטה על צריכת הגלוקוז יכולים לסייע לאנשים להימנע מסיבוכים מזיקים של סוכרת מסוג 2

Solerte et al הראו כי טיפול אינטנסיבי ואוורור מכני הופחתו בחולים עם סוכרת מסוג 2 שאושפזו עם COVID-19 לאחר הפחתת גלוקוז עם סיטגלי לפטין במקום טיפול באינסולין. קיימת הסכמה רחבה כי לאנשים הסובלים מסוכרת יש פחות סיבוכים כגון בעיות בכליות ובעיניים אם הם שומרים על שליטה ברמת הגלוקוז ושומרים על רמות הגלוקוז בדם בטווח נורמלי.

חשוב לשלוט ברמות הסוכר בדם

כדי להפחית את הסיכון לסיבוכים עתידיים בסוכרת. אינסולין הוא הטיפול הנכון עבורך. אם אינך יכול לשמור על רמת הסוכר בדם באמצעות דיאטה ופעילות גופנית, הרופא שלך עשוי לרשום תרופות לסוכרת להורדת רמות האינסולין או טיפול באינסולין. בחולים עם סוכרת הריון, טיפול באינסולין מצוין אם פעילות גופנית וטיפול תזונתי שולטים באופן לא יעיל ברמת הסוכר בדם (סוכר בצום).

שימוש באינסולין אנשים עם שני סוגי הסוכרת אנשים עם סוכרת מסוג 2 זקוקים לאינסולין להזריק או לשאוף

כדי למנוע רמות סוכר גבוהות בדם. הם עשויים להזדקק לשניים עד ארבע זריקות ביום כדי להגיע ליעד הסוכר בדם. סביר יותר שכאשר לאדם יש סימפטומים של היפוגליקמיה (רמת סוכר נמוכה בדם), הרופא ישלב שניים מהאינסולין (אינסולין מהיר וארוך טווח) למינון בוקר.

תרופות לסוכרת כוללות כדורי סוכרת ותרופות שאתה מזריק מתחת לעור שלך

כגון אינסולין. התרופות שאתה לוקח משתנות בהתאם לסוג הסוכרת, אך כולן שולטות ברמת הסוכר בדם, הידועה גם בשם סוכר בדם. רוב הסובלים מסוכרת משתמשים במחט או מזרק, עט או משאבת אינסולין.

אנשים רבים עם סוג 2 יזדקקו בשלב כלשהו לטיפול באינסולין

אך אין זה אומר שאינך יכול לשלוט בסוכרת שלך. אם אינך משיג את מטרת הסוכר בדם, צוות הבריאות שלך ידבר איתך על תרופות לסוכרת כגון אינסולין, כדורי סוכרת ומטפורמין (שאפשר לקחת בבטחה במהלך ההריון).

תופעות הלוואי של האינסולין כוללות את הסיכון לרמות נמוכות של גלוקוז בדם (היפוגליקמיה)

קטוצידוזיס סוכרתית וטריגליצרידים גבוהים. מקרים מסוימים של סוכרת נגרמים כאשר קולטני רקמות הגוף אינם מגיבים לאינסולין כאשר רמות האינסולין תקינות. למרות שאין מקרה נפרד של סוכרת כמו סוכרת מסוג 2, מקרים אלה הם יוצאי דופן.

עצות לניטור עצמי ניטור עצמי של רמות הגלוקוז בדם

הוא קריטי לניהול יעיל בסוכרת ועוזר להסדיר את תכנון הארוחות, פעילות גופנית וצריכת תרופות, כולל אינסולין. אדם עם כל סוג של סוכרת יכול לקבוע כמה אינסולין הוא צריך על ידי מדידת רמות הסוכר בדם. אחרים, במיוחד אלו הסובלים מסוכרת מסוג 1, צריכים להתאים את מינון האינסולין או המינון במהלך הארוחות בהתאם לתזונה, פעילות גופנית ודפוסי הסוכר בדם.

על פי ADA

עטים אינסולין חכמים המתחברים עם הטלפון החכם או השעון ופלטפורמות מעקב אחר נתונים סוכרתיים יכולים לעזור לך לחשב את המינון על בסיס גורמים כגון רמת הסוכר בדם, רמות הפחמימות, גדלי הארוחות ופרמטרים אחרים שלך הרופא קובע. שילוב מכשירים אלה יכול לסייע בשיפור הטיפול בסוכרת מסוג 2 על ידי הורדת רמת הסוכר בדם ומזעור הזמן שאתה מבלה עם רמות סוכר בדם לא בריאות או לא בטיחותיות. אפליקציות לסוכרת יכולות לעקוב אחר רמות הסוכר בדם, לזהות מגמות, לעקוב אחר התזונה שלך, להציע מרשמים, לעקוב אחר פעילות גופנית ולספק תמיכה לאנשים אחרים הסובלים מסוכרת.

אנשים הסובלים מסוכרת יכולים להפיק תועלת מהחינוך בנושא טיפול בסוכרת

שינויים בתזונה ופעילות גופנית בכדי לשמור על רמות הסוכר בדם בטווח הקצר והארוך בתוך גבולות מקובלים. חשוב ללמוד על סוכרת ולהשתתף בטיפול, מכיוון שהסיבוכים שכיחים וחמורים יותר בקרב אנשים עם רמות סוכר בדם נמוכות. פעילות גופנית היא עמוד התווך של הטיפול בחולי סוכרת ויכולה לסייע במניעת התפתחות סוכרת אצל מבוגרים. פעילות גופנית מועילה עבור 14% מהחולים עם סוכרת סוג 2 מכיוון שהיא מורידה את רמות הסוכר בדם, מעלה את הרגישות לאינסולין, משפרת את פרופיל השומן, מורידה את לחץ הדם, תורמת לירידה במשקל ומשפרת את בריאות הלב וכלי הדם על ידי הורדת קצב הלב במנוחה, הגברת הסיסטולית. נפח והפחתת פעילות הלב.

ביוני 2020 אישר ה- FDA את ה- CGM המשולב, המאפשר לחבר אותו למכשירים אחרים לניהול סוכרת כגון משאבות אינסולין ומדי גלוקוז בדם.

הם אינם מפחיתים את רמות הגלוקוז אצל אנשים בריאים או חולי סוכרת עם אינסולינופניה ברורה כאשר הם ניתנים יחד עם מטפורמין

והאינדיקציה העיקרית שלהם היא בחולים עם סוכרת מסוג 2, שבה שוררת עמידות לאינסולין. מערכות אספקת אינסולין היברידיות או סגורות אינן מבטלות את הצורך של אנשים לעקוב אחר רמות הסוכר בדם ולנהל אינסולין נוסף בין הארוחות. אינסולין מעורבב מראש, אחוז מבוסס או אינסולין אינטראקטיבי, שימושי ומעשי בשוק ולחולי סוכרת מסוג 2 באופן כללי, אך אינו מותאם היטב לצרכי האינסולין המשתנים של חולים ללא סוכרת מסוג 1.

לאנשים עם סוכרת

מומלץ כמויות וסוגי פחמימות מסוימים, ומעקב אחר פחמימות הוא אסטרטגיה מרכזית להשגת מטרת הסוכר בדם. הליכים אלה, המכונים גם ניתוח הרזיה, ניתוח מטבולי או ניתוח בריאטרי, יכולים לסייע לאנשים הסובלים מהשמנת יתר וסוכרת מסוג 2 לאבד כמויות גדולות של משקל ולחזור לרמות סוכר תקינות בדם.