המדריך השלם של יועץ אסטרטגי, איך הם עובדים ואיך לבחור את המתאים

 

מדריך זה יספר לכם את כל מה שאתם צריכים לדעת על יועצים עסקיים אסטרטגיים, כיצד הם עובדים וכיצד לבחור נכון.

חשוב להבין מה יועץ יכול לעשות עבור החברה או הארגון שלך לפני שאתה שוכר אחד. יועצים אינם זהים לאנשי מקצוע אחרים, ולכן זה עוזר להבין טוב יותר את סוג זה של אנשי מקצוע.

התמקדות בפיתוח אסטרטגיה מושכלת ומקיפה מאפשרת בעצם לחברות להגדיר קודם כל מה באמת חשוב להן (שליחות, חזון, ערכים, יעדים פיננסיים, יעדים תרבותיים וכו'). יועץ ניהולי / מנחה תכנון אסטרטגי יכול לעזור לך לקבוע שיוזמות אסטרטגיות ספציפיות ישיגו לך את מה שאתה רוצה ואשר מרחיקות אותך ממה שאתה רוצה.

יועצים אסטרטגיים עובדים בדרך כלל בשיתוף פעולה הדוק עם ההנהלה והצוות ההנהלה כדי להעריך את המצב הנוכחי של החברה והשוק שלה, לפתח אסטרטגיות צמיחה ולהגדיר יעדים ברי השגה. ואסטרטגיות להשגתן, ולאחר מכן לבצע אופטימיזציה של מערכות כדי להתאים לצמיחה הזו ולשינויים הנלווים אליה. ליועצי אסטרטגיה טובים יש הבנה ברורה של תפקידם בעסק שלך, כולל כמה זמן הם יצטרכו להיות מעורבים, כיצד להגדיר בו יעדים, ואבני הדרך הנכונות להתקדמות ולתוצאות קונקרטיות שישוו לתוצאה המוצלחת של הפרויקט שלך. .

מהו יועץ אסטרטגי עסקי?

העולם משתנה בקצב מהיר עם עלייתן של טכנולוגיות משבשות חדשות. זה הוביל לצורת ייעוץ חדשה, שהיא כעת חשובה מאי פעם. היועץ העסקי האסטרטגי הינו איש מקצוע מיומן ומנוסה המסייע בגיבוש או שיפור האסטרטגיה של הארגון.

היועץ עוזר לארגונים להבין את מצבם הנוכחי ולאחר מכן לגבש אסטרטגיות להשגת התוצאות הרצויות במינימום סיכון. הם גם מסייעים לחברה להתאים את האסטרטגיות שלהם כאשר המצבים משתנים עם הזמן

מהם הסוגים השונים של יועצים עסקיים אסטרטגיים?

 • יועץ ניהולי הוא מישהו שנותן סיוע להנהלה על מנת לשפר את הביצועים העסקיים או הארגוניים.

 • יועץ אסטרטגי עסקי עובד עם חברות כדי לעזור להן להגדיל את הכנסותיהן על ידי מתן פתרונות לאתגרים שלהן.

 • יועץ לפיתוח ארגוני, הידוע גם בשם יועצי OD, מספק סיוע לפיתוח אסטרטגיות חדשות ושיפור ביצועי הארגון.

אמנם ישנם סוגים רבים ושונים של יועצים עסקיים אסטרטגיים, אך לכולם אותה מטרה - לשפר את הביצועים של אדם או ארגון.

למידע על יועץ אסטרטגי מומלץ לבדוק כאן:

 

כיצד יועץ אסטרטגי עוזר לעסק שלך?

יועץ אסטרטגי הוא איש מקצוע המסייע לעסקים בפיתוח וביצוע אסטרטגיה שתעזור להם להיות תחרותיים יותר בשוק. הם עשויים לספק לך תובנות לגבי שוק חדש שצריך להיכנס אליו, מוצר חדש לפתח או קמפיין פרסומי שצריך לבצע. המטרה של היועץ היא בדרך כלל למקסם את ההשקעה של העסק שלך ולהוביל אותך להצלחה.

ליועצים יש תחומי התמחות שונים ולכן חשוב לך ליצור קשר עם מי שמתמחה בענף שלך. אדם זה יוכל להתאים את שירותיו לצרכיך ולספק לך את התוצאה הטובה ביותר האפשרית.

איך למצוא את סוג היועץ המתאים לך?

מציאת היועץ המתאים עבורך היא עבודה קשה. כל כך קשה שיש יועצים בחוץ עם צוות שלם המוקדש אך ורק למציאת לקוחות לעצמם.

אבל מה אם נגיד לך שזה לא כל כך קשה כמו שזה נראה? ריכזנו עבורכם רשימה של שאלות שיעזרו לכם להחליט על היועץ המושלם עבורכם

 1. מה התקציב שלך?

 2. האם אתה מעדיף מישהו שעבד בבית או בסוכנות?

 3. אילו שירותים הם מציעים?

 4. האם הם מתמחים ביותר מענף אחד, כמו פרסום ושיווק?

 5. האם הם יספקו גם אסטרטגיה וגם ביצוע של התוכנית שלך?

 6. כמה זמן ייקח לפרויקט זה להשלים ולהביא תוצאות?

 7. איזה סוג של עבודה הם עושים?

מה נדרש כדי להפוך ליועץ עסקי אסטרטגי מצליח

האחריות של יועץ עסקי אסטרטגי היא להעריך ולנתח את המצב הנוכחי של ארגון ולתת פתרונות כדי לתת מענה לצרכיו. זה בעצם אומר שהיועץ צריך להיות מסוגל לקבוע איזו דרך פעולה תהיה הטובה ביותר עבור החברה ולאחר מכן לפתח תוכנית שתיקח אותם לשם.

היועצים צריכים להיות בעלי חשיבה אסטרטגית חזקה, כישורים אנליטיים, כישורי תקשורת, שיקול דעת נכון ותכונות מנהיגות מצוינות. אדם חייב גם להיות בעל כישורים בינאישיים יוצאי דופן שכן הם יטפלו בקשרים עם מחזיקי עניין כגון הנהלה או עובדים.

הכישורים והאיכויות החשובות ביותר של יועץ אסטרטגי גדול

יועץ אסטרטגי גדול חייב להיות מסוגל לחשוב בצורה יצירתית ואסטרטגית. היועץ צריך להיות מסוגל להבין את המדיניות העסקית ואת המגמות בתעשייה שמשפיעות על הלקוחות. הם צריכים להיות גם הוגים יצירתיים, חושבים אנליטיים, דוברים בטוחים בעצמם, מאזינים טובים ומתקשרים מצוינים.

4 דרכים שיועץ אסטרטגי יכול לעזור לך להשיג את המטרות שלך

להלן 10 דרכים שבהן יועץ אסטרטגי יכול לעזור לך להשיג את המטרות שלך.

 1. השג הבנה מעמיקה יותר של העסק שלך והנוף התחרותי שלו.

 2. השג הבנה מעמיקה יותר של התעשייה הרחבה בה אתה פועל, והדרך בה היא משתנה. 3. זהה הזדמנויות חדשות לצמיחה וחדשנות בתוך החברה שלך, או לשיתוף פעולה עם חברות אחרות, להגדלת ההכנסות והרווחיות

 3. הגדל את שביעות רצון הלקוחות באמצעות הבנה טובה יותר של מה הלקוחות צריכים מהאינטראקציות שלהם עם החברה שלך; להבטיח שכל מחזיקי העניין ידעו כיצד להגיב כראוי למשוב של לקוחות; זיהוי פלחים חדשים של לקוחות שעשויים להתעניין בשירותים שמציעה החברה; והצעת מוצרים, שירותים או מודלים עסקיים חדשים כדי לענות על הביקוש בשוק

 4. הפחת את הסיכון על ידי זיהוי סיכונים צפויים והצעת פתרונות שיש להימנע מהם.

במקום לעזור להגדיר מחדש את המטרות העסקיות של ענקיות עסקיות

עדיף לשכור יועצים אסטרטגיים שיעזרו לקבל החלטות אסטרטגיות ספציפיות בצומת המדויק של תעשייה ותפקוד. חברות ייעוץ אסטרטגי משרתות חברות ומשקיעים, למשל, על ידי בניית מקרים עסקיים כדי להבין את המניעים הכלכליים של מיזוגים או רכישות, ולאחר מכן תמיכה בלקוחות באמצעות עבודה מקיפה על יעדים פוטנציאליים. מבחינת משאבי אנוש, יועצים יכולים לתרום לאסטרטגיות לפיתוח הון אנושי, כולל מקרים עסקיים של ניהול כישרונות. לקוחות שוכרים יועצים אסטרטגיים כדי לתמוך בהם בקבלת החלטות אסטרטגיות, לרבות גיבוש אסטרטגיות ובמידה מסוימת ביצוע תוכניות אסטרטגיות.

 

תפריט נגישות