כל מה שצריך לדעת על הלבנת שיניים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter

אם ברצונך להתייעץ עם רופא שיניים מנוסה שיוכל להמליץ על הדרכים הטובות ביותר להלבין את השיניים, תוכל ליצור קשר עם מרפאות שיניים אלון והם יעזרו לכם להתאים לכם את הטיפול במיוחד עבורכם. 
רוצים להתחיל את היום עם חיוך לבן ויפה? כן, הרבה מאוד אנשים עוסקים לאחרונה בחיוך שלהם והדגש על הנראות וההופעה שלנו עלה משמעותית. ישנם כמה סוגי טיפולים בתחום הלבנת השיניים ולא רק אנשים עשירים יכולים להרשות לעצמם כמו שרבים חושבים.

 

הלבנת שיניים מקצועית על ידי רופא שיניים

הלבנת שיניים היא אחת הדרכים הפופולריות והאמינות ביותר להשגת חיוך זוהר יותר. כל התהליך יכול להתבצע על ידי רופא השיניים שלך במרפאה וניתן לצפות בתוצאות לאחר השלמת ההליך. למטופלים אשר לשיניהם יש רגישות לחניכיים, כתמים עמוקים שלא יורדים והופכים את השיניים לשקופות ועוד סיבות שונות.

 

הלבנת שיניים  - הטיפול הביתי

המופעלים קלות, הנחשבים כמשפרים את הלבנת השיניים, ויש מספר הליכים במרפאת השיניים. כמו כן, ישנם אנשים אובססיבים למראה השיניים שלהם ובוחנים אותם כל יום, לטובת זה הלבנת שיניים בבית היא אופציה מצוינת עבור מטופלים הסובלים משינויים במראה השיניים, כתמים חדשים וכו'. אפשרויות רבות להלבנת שיניים זמינות בבית, שווה לקרוא המלצות לפני שפונים למוצר כזה או אחר. מבחינה מקצועית העדיפות היא להגיע למרפאת שיניים, בה יש מתמחים לנושא ההלבנה ויכולים לתת לכם פתרון אחראי, מקצועי והכי חשוב, יהיה לכם לאן לחזור ועם מי להתייעץ בעת בעיה.

ישנם מוצרים להלבנת שיניים מהמרקחת הזמינים הדורשים דרישות גדולות מבחינת היכולת שלהם להאיר ולהלבין את השיניים עד לתוצאות טובות שתיהיו מרוצים.

למרות הטכנולוגיה המתקדמת והמוצרים הנגישים לנו ברשתות הפארם, עדיף להתייעץ עם רופא שיניים לפני השימוש במוצר. לפני כל הליך הלבנה, רוב רופאי השיניים עורכים ייעוץ כדי לדון בהיסטוריה של השיניים שלך, בבריאות הכללית ובמטרות הטיפול. חשוב להתייעץ עם רופא השיניים לפני כל טיפול הלבנה, על מנת שיוכל לבדוק האם השיניים שלך מתאימות לטיפול הנוכחי ויאשר זאת.

 

הכרות עם היסטוריית השיניים שלכם

הבריאות הכללית והחלומות שלכם חשובים כדי לדון בבעיות מציקות בשיניים, שכן יש לטפל בבעיות שיניים וחניכיים רבות לפני שתוכל לבצע הלבנת שיניים. הלבנת שיניים מתבצעת על ידי אחיות שיניים (רופאי שיניים ומטפלים) שעברו הכשרה מתאימה והן רשומות באיגוד השיניים ובעלי תעודות בתחום. ההכרות של אנשי הצוות עם היסטורית השיניים שלכם חשובה יותר מהכל וחשוב להתאים את הטיפול הנכון עבורכם ללא תקלות. רופא שיניים בחולון יוכל לעזור לכם לקבל תמונת מצב עדכנית על השיניים שלכם ולמצוא לכם את הפתרון המושלם.

טיפול זמני בהלבנת שיניים

כיום אפשרי לפנות לרופא השיניים שלך למריחת ג'ל הלבנה מיוחד על פני השיניים ובנוסף ישנם כמה סוגי משחות שיניים שעושות שיפור במראה החיוך שלכם, אך זה לא מחזיק זמן רב.

חומר זה מורחים בעזרת מברשת קטנה, מזרק או מורחים על השן. רופא שיניים או שיננית יכולים גם למרוח ג'ל מגן על השפתיים והחניכיים ואחריו מריחת ג'לים להלבנת השיניים באופן ספציפי.

מרפאת שיניים - תהליך הטיפול

הלבנה יכולה להימשך מספר ימים וכמעט כמו כל מקרה ברפואת השיניים זה תלוי במצב המטופל, אך מעטים יכולים לראות את האפשרויות השונות בחנות הפארם שלך כגון רצועות משחת שיניים שניתן להלבין על ידי הלבנת השיניים.  

חלק ממוצרי הלבנת השיניים מכילים אחד משני סוגים של מוצרי הלבנת שיניים- מי חמצן או קרבמיד. רוב מוצרי הלבנת השיניים מכילים את החומר הפעיל carbamide, שהוא מרכיב פעיל בחמצן. מוצרי הלבנת שיניים מקצועיים משתמשים בדרך כלל בקרבמיד או בחמצן כמרכיבים פעילים להלבנת שיניים.

 

חשוב לציין כי שחזור צבע השיניים אינו משנה את צבעו של טיפול ההלבנה

ניתן עדיין להשיג תוצאות מצוינות עם שיניים טבעיות. בעוד שחומרי הלבנת פחם יכולים להסיר כתמים מהשיניים, הם אינם משנים את צבעם הטבעי של השיניים. הלבנת שיניים אינה משנה את הצבע האמיתי של השיניים הבסיסיות, אך על ידי הסרת חלקיקים כהים מבחוץ היא מעניקה מראה של שיניים לבנות יותר.

מראה של שיניים לבנות זה בהחלט טוב ועונה על הרצון שלנו, אבל זה גם אומר שאתה צריך להקדיש הרבה זמן להלבנת השיניים, והתוצאות שלך אולי לא טובות במיוחד בהשוואה לטיפולי הלבנה מקצועיים באופן מלא. מסיבה זו, רוב האנשים בוחרים ללכת להלבנה ביתית שתוכל למצוא בחנויות המקומיות: היא זולה יותר, נמצאת בפרטיות ביתך, נוטה לתוצאות מוגבלות ואינה חזקה מספיק להסרת כתמים עמוקים על השן. כל אחד יבחר מה מתאים לו ביחס לבעיות ולכתמים שיש על שיניו. טיפול מקצועי, אמין ובטוח תמיד יהיה במרפאת שיניים מקצועית עם המלצות טובות של המטופלים.

 

משך הלבנת השיניים תלוי בגורמים רבים

הרגלים זה מילת המפתח מכיוון שמקרים רבים נובעים מהרגלי אכילה או תזונה או טובים לבריאות הפה ולצבע השיניים בפרט. אתה ורופא השיניים שלך צריכים לדון בכמה זמן השיניים שלך יגיעו לגוון הרצוי, אילו הרגלים עליך לשנות כבר למחרת הטיפול וכמה פעמים עליך להשתמש בחומר הלבנה כדי לשמור על מראה נקי ויפה לאורך זמן.

סביר להניח כי יותר ממחצית מהאנשים שקראו מאמר זה ביקרו אצל רופא שיניים בגלל בעיותיהם אך הם מעולם לא חשבו על הלבנת השיניים כדי לקבל חיוך קורן יותר. ריכוז מי החמצן בטיפולי הלבנת השיניים המקצועית גבוה יותר מאשר בערכות הלבנת השיניים בבית, אותן תוכלו לרכוש בחנות. ג'לים להלבנת שיניים המשמשים בבית באמצעות ריכוז גבוה יותר של אותו חומר הלבנה כמו משחת שיניים עלולים להיות לא יעלים במיוחד ולא יהיו חזקים כמו ג'ל עמילן מקצועי המשמש רופאי שיניים במרפאות שלהם.

אמנם יש הרבה אנשים שפשוט לא אכפת להם מהשיניים, אבל להרבה אנשים באמת אכפת ועוסקים בבריאות הפה שלהם רבות. 

הלבנות שיניים - הכרות עם הביטויים בתחום 

גבישי HAPAITITE

גבישי הידרוקסיאפטיט (כתיב גם הידרוקסיאפטיט) הם חומר אנאורגני בעל מבנה דומה לזה של סידן פוספט. מינרלים אלה מופיעים באופן טבעי בגוף כמינרל עצם.

פוספט

פוספט הוא מלח המופיע באופן טבעי בגוף. הוא משמש לאחסון והובלת אנרגיה בתאי הגוף וממלא תפקיד ביצירת עצמות, שיניים ורקמות קשות אחרות.

FLUORIDE

פלואוריד הוא מינרל המופיע באופן טבעי בסלעים, אדמה, מים ואוויר. טיפול מקומי בפלואוריד יכול להיות יעיל מאוד בהעלאת רמות הפלואוריד בפה, במיוחד במהלך טיפולי שיניים. הפלואוריד מצוי בדרך כלל גם במשחות שיניים ומוצרי ניקוי ביתיים.

 

לסיכום, לפני שאתם פונים לתחום ההלבנות, כדאי שתקראו, תחקרו ותקבלו המלצות על אותו ארגון או מרפאת שיניים שתבצע לכם את הטיפול וכך תיהיו רגועים יותר ושקטים שיש על מי לסמוך ולראות גם תוצאות בהתאם לרצונכם ולצפיות.
בהצלחה לכולם !