משרד עורכי דין לרשלנות רפואית במרכז

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
 

ברוב המדינות, אנשי מקצוע רפואיים כמו רופאים, אחיות וספקי שירותי בריאות אחרים צריכים לפעול לפי הנחיות קפדניות לגבי הטיפול שלהם בחולים. עם זאת, ישנם עדיין מקרים רבים של רשלנות שעלולים לעלות למטופל יקר.

משרד עורכי דין לרשלנות רפואית במרכז מסייע למטופלים שנפלו קורבן לרשלנות או טיפול שגוי בתיקים אלו על ידי נקיטת הליכים משפטיים נגד הרופא או בית החולים המעורבים. עורכי הדין במשרד עורכי דין שכזה עובדים עם רופאים כדי לבחון תיקים ולקבוע אם הם ינהלו תיק נגדם.

מהי רשלנות רפואית ולמה אנשי מקצוע רפואיים צריכים עורך דין?

רשלנות רפואית היא מונח המתייחס לטעויות הקשורות לטיפול רפואי. שגיאות אלו יכולות להיות קלות ולא לגרום לנזק כלשהו, או שהן עלולות להיות חמורות יותר ולגרום לפציעות משמעותיות או מוות. לעיתים, טעויות אלו אינן נגרמות רק מרשלנות אלא גם עקב התנהגות בלתי הולמת.

לפני כניסתו של שוק ביטוחי הרשלנות הרפואית בתחילת המאה העשרים, לא היו הגנות חוקיות מפני טעויות רשלניות שנעשו על ידי רופאים, אחיות, רופאי שיניים או אנשי מקצוע אחרים בתחום הבריאות.

חוסר ההגנה הוביל למקרי מוות ופציעות רבים בבתי חולים ברחבי הארץ והוביל לתביעות נגד בתי חולים כאשר דברים השתבשו. עורכי דין לרשלנות רפואית במרכז הארץ הם קריטיים גם למקרים בהם מטופלים נפגעים ממעשיו של הרופא או מהתנהגותו הזנחה משום שיש להם את הניסיון והידע הדרושים לבניית תיק חזק נגד רופאים בבית המשפט.

מהן הבעיות המשפטיות בתביעות בגין רשלנות רפואית?

בתביעות רשלנות רפואית, עולות מספר סוגיות משפטיות אשר מובילות לתביעת הרופא. זה יכול להיות כל דבר מהפרת חוזה ועד מוות שלא כדין.

לכל מדינה יש מערכת שונה של חוקים לתביעות רשלנות רפואית, וחוקים אלה משתנים בהתאם לסטנדרט הטיפול, אך לחלק מהמדינות יש תקנים מחמירים ואחרות יש הגנות נדיבות.

כדי להימנע מבעיות משפטיות בבית החולים, חשוב להכיר את זכויותיך כאשפוז או כמטופל ולנקוט בצעדים כדי להגן על עצמך.

הסוגיות המשפטיות בתביעות רשלנות רפואית יכולות להיות מורכבות ביותר ולעיתים כרוכות בהאשמות של רשלנות, רשלנות מקצועית או התנהגות בלתי הולמת.

ההשלכות המשפטיות של טעויות רפואיות יכולות להיות הרסניות הן למטופלים והן לרופאים. ההשלכות של תביעה מוצלחת יכולות לכלול החזר עלות הנזק למטופל או פיצויים עונשיים שאינם אופייניים בתחומים אחרים.

מה עליך לעשות אם אתה חושב שהרופא שלך אינו מוסרי או מפלה?

אם אתה חושב שהרופא שלך אינו מוסרי או מפלה, עליך לדווח על כך לרשויות הרלוונטיות. לאחר מכן יש לחקור את הרופא ובמידה ויימצא אשם, ניתן יהיה להטיל על הרופאים צעדים משמעתיים.

אם נמצא רופא לא מוסרי, על המטופלים להגיש תלונה לרשויות המתאימות. הרופא המדובר עשוי לעמוד בפני חקירה או צעדים משמעתיים מבית החולים/נותן שירותי הבריאות שלו.

כיצד לטפל בתביעות רשלנות רפואית דרך עורך דין

כאשר הנך קורבן לרשלנות רפואית, עליך להיות בטוח שהתיק שלך מטופל כראוי. העצות הבאות יעזרו לכם להשיג את עורך הדין הטוב ביותר שאפשר כדי שיוכל להילחם על זכויותיכם.

טיפים לשכירת עורך דין

  • אל תוותר רק לאחר ניסיון רע אחד עם עורך דין. ודא שאתה חוקר את האדם ואת עבודתו בעבר לפני שתחליט את מי להעסיק.

  • בחרו עורך דין בעל ניסיון בטיפול בתיקי רשלנות רפואית, לא סתם עיסוק בעריכת דין.

  • קיים פגישות עם עורכי דין פוטנציאליים כדי לדון במקרה שלך ובאילו אפשרויות משפטיות זמינות למצבך.

  • שקלו ליצור קשר עם שניים או שלושה עורכי דין פוטנציאליים לפני שתחליטו את מי להעסיק ולוודא שהם זמינים כל הזמן לאחר חתימת חוזה איתם, כך שלעולם לא תאבד קשר

מהו משרד עורכי דין לרשלנות רפואית בכפר סבא?

כפר סבא ידועה בהיותה אחת הערים המפותחות בישראל עם אוכלוסייה של כ-100,000 איש. ישנם משרדי עורכי דין רבים לרשלנות רפואית בכפר סבא המציעים שירותים משפטיים בהתאמה אישית ללקוחותיהם.

עורכי דין לרשלנות רפואית בכפר סבא מגן על זכויותיהם של מטופלים אשר סבלו ממעשים מזיקים במהלך הטיפול בהם והינו ממוקם בעיר כפר סבא. הם ידועים גם בתור עורכי דין פגיעה מכיוון שהם עוזרים לנפגעים להחזיר נזקים בגין כאב וסבל הקשורים לרשלנות רפואית.

מהם הסוגים הנפוצים ביותר של תביעות רשלנות רפואית?

רשלנות רפואית היא אחד מסוגי התביעות השכיחות ביותר. זה מתייחס בדרך כלל לרופא או איש מקצוע בתחום הבריאות שבטיפולם ובטיפולם במטופל גורמים לפציעה או מוות. תביעות רשלנות רפואית נפוצות במקרים בהם קיימת רשלנות מטעם הרופא או רשלנות מטעם מישהו אחר שהיה אחראי לטיפול במטופל.

כמה סוגים נפוצים של תביעות רשלנות רפואית כוללים:

  • הכישלון באבחון ולטפל במצב רפואי (כלומר מנת יתר של כימותרפיה)

  • אי-פעולה בצורה כזו שהייתה נמנעת פציעה בלתי הפיכה (כלומר, כריתת יתר)

  • אי התרעה על תגובה שלילית שעלולה להתרחש (כלומר, רישום משככי כאבים ללא אזהרה על התמכרות

מה גובים עורכי דין בגין רשלנות רפואית עבור שירותיהם?

עורכי דין רשלנות רפואית גובים תשלום עבור שירותיהם בהתאם לסוג התיק ומורכבותו.

באשר לחיובים, אין אגרות קבועות למקרי רשלנות רפואית. זה תלוי לחלוטין בשיקול דעתו של עורך הדין אם לנקוט תיק או לא. עורכי דין מסוימים מעדיפים לקחת תיק גדול ולא קטן, כי זה משאיר להם יותר משאבים להשקיע במחקר. העלות של מקרי רשלנות רפואית משתנה בהתאם לגורמים כגון גורמים אלה:

רוב עורכי הדין גובים שכר טרחה קבוע או תעריף שעתי. אם אתה שוכר עורך דין באמצעות חוזה או במקרי חירום, הוא יחייב אותך בכל פעם שהם מטפלים בתיק שלך עד לסגירת התביעה או להכרעה לטובתך.

עורכי דין מסוימים עשויים שלא לגבות שכר טרחה אלא אם כן תזכה בתביעה; אז הם ייקחו אחוז מהסכום שאתה זוכה. זהו מצב אידיאלי בכך שעורכי הדין יעשו הכל בכדי שאתם תזכו בתביעה.

מהם היתרונות העיקריים של העסקת עורך דין רשלנות רפואית לצרכיך המשפטיים?

עורכי דין רשלנות רפואית ידועים כמציעים שירותים משפטיים מצוינים. הם יכולים לספק לך חוות דעת משפטית שתעזור לך לזכות בתיק שלך, גם אם הראיות אינן חיוביות לעניינך.

בהקשר זה, ישנם שני סוגים של עורכי דין רשלנות רפואית:

  1. עורך דין רשלנות רפואית כללית הוא אדם בעל תואר במשפטים אך אינו מתמחה בתחום המשפט המתאים ביותר לצרכיו. יש להם הבנה רחבה של רוב סוגי המקרים והחוקים השונים.

  1. עורך דין תת מומחה הוא אדם שיש לו מומחיות בתחום אחד אך יודע עליו הכל היטב, וניתן לזהות אותו בקלות רבה יותר לפי התמחותו באתר משרד עורכי הדין שלו או על קירות משרדו. הקדישו לתחום אחד כמו דיני נזקי גוף