עיסוי רקמות

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter

עיסוי שוודי משמש לקידום הרפיה והפחתת מתח השרירים הנגרמים מפעילויות יומיומיות כגון ישיבה על מסך המחשב. הוא דומה לפעימות ארוכות, אך משתמש בטכניקת עיסוי קלה ועדינה העוקבת אחר דפוס ספציפי ואינה מיועדת להתמקד בטיפול באזורים בעייתיים. הוא מכוון לשכבות שרירים שטחיות ומתמקד בחלקים בגוף בעלי הכי הרבה מתח, כגון הצוואר והכתפיים.

טיפול בעיסוי רקמות עמוק משמש לטיפול בתסמינים רבים ושונים של דלקת פרקים

כאבים, נוקשות, תנועה מוגבלת במפרקים ובעיות שינה. עיסוי מסוג זה יכול לסייע בניהול כאבים ולהגביר את מגוון התנועות של אנשים. מתח שרירים המתרחש בכאבים כרוניים ניתן להקל על ידי עיסוי רקמות עמוק, מכיוון שהוא משחרר את הצטברות הרקמות הדוקות הגורמות לכאב.

בניגוד לטכניקות עיסוי אחרות המתמקדות בהרפיה

עיסוי רקמות עמוק יכול לסייע בטיפול בכאבי שרירים ולשפר את הנוקשות. עיסוי רקמות עמוק הוא תהליך ארוך להרפיה של השרירים מתחת לעיסוי של המטפל בשכבות התחתונות של רקמת החיבור. מטרת טכניקה זו היא להקל על התכווצויות במבנה הגוף, לשחרר רקמת צלקת ולשפר את זרימת הדם והחמצן המופרעת. זה יכול להוביל לדלקת לטווח ארוך, כאב ונוקשות אם לא מטפלים.

בעיסוי רקמות עמוק

לחץ מתמשך מופעל על ידי מכות איטיות ועמוקות המכוונות לשכבות הפנימיות של השרירים ורקמת החיבור. הטכניקות הנפוצות של טיפול בעיסוי רקמות עמוק כוללות הפשטה בלחץ גבוה, החלקה בחיכוך לאורך סיבי השריר והפעלת לחץ לאורך סיבי השריר כדי לשחרר את ההדבקות וליישר סיבי רקמות.

המטרות העיקריות של רוב טכניקות העיסוי הן השרירים ורקמת החיבור

כולל גידים ופשיה. מטפלים בעיסוי קליני משתמשים בטכניקות כגון שחרור מיופאסיאלי וטיפול עצבי -שרירי כדי להירגע ברקמות אלו ולתפקד כרגיל. עיסוי רקמות עמוק משמש גם לשבירת רקמות צלקות ולהמסת הידבקות שרירים. אלה הם הקשרים בשרירים שלנו, והם רצועות של רקמת שריר נוקשה וכואבת.

מחקרים מראים שעיסוי טיפולי יכול לסייע לאנשים הסובלים מ- FMS או ME / CFS אם מדובר בעיסוי המתאים לתסמינים הספציפיים

המטפל שלך יכול לבחור אזורים ספציפיים של כאב או מתח. מגע קשה יכול לעזור למטפל לעבוד על קשרים בשכבה התחתונה של השרירים והפאסיה.

מטרת העיסוי עצמה

היא המסת מתח שרירים, הידבקויות ורקמת צלקות השוכנות עמוק בשרירים, כך שהמטפל שלך יפעיל לחץ רב. עבודה על השכבות העמוקות יותר של רקמת השריר והפאסיה (שכבת ההגנה המקיפה את השרירים והמפרקים) דורשת יותר לחץ מה שהופך את עיסוי הרקמות העמוקות (וסוגים דומים של עיסוי שוודי) לאי נוחות, חצץ ופחות יעיל. עיסוי רקמות עמוק אשר מפעיל יותר לחץ להגיע לרקמת שריר עמוקה יותר יביא לתוצאות ברורות יותר. לכן, בקשו מהמטפל שלכם להפעיל יותר לחץ ולצאת החוצה מהכאב (יותר נזק לא יעשה כלום).

המטפל שלך בעיסוי מתחיל בלחץ קל לפני שהוא מתחיל לחמם את השרירים לפני שהוא מתכונן ללחץ עמוק יותר לפני תחילת העיסוי

אנשים צריכים ליידע את המטפל אם העיסוי הופך לכואב. המטפל מחמם את השרירים בלחץ קל, מעסה את אזור המטרה בפעימות איטיות ולאחר מכן מפעיל לחץ עמוק יותר על הידיים, הזרועות והמרפקים.

מטפל ספא מורשה יכול לחדור לעיסוי רקמות עמוק על ידי החלת תנועות הקשה רבות כמו העיסוי השוודי אך הפעלת לחץ גבוה מעט יותר עמוק

מעסים משתמשים באצבעות, אגודלים ומרפקים כדי להפעיל את הלחץ הדרוש. עיסוי רקמות עמוק עוזר להגביר את זרימת הדם, מה שמפחית את הדלקת, ומהווה עיסוי טוב לאימון גושי שרירים ולהקלה על מתח הגוף וכאבים.

תכנן עיסוי של 75-90 דקות כל שבועיים כדי לשמור על שרירים רופפים, כך שתוכל להתאמן ולהישאר ללא כאבים. לאחר העיסוי יש למרוח קרח על אזורי השרירים שהופעלו תחת הלחץ הגדול ביותר של המטפל על מנת להקל על נפיחות וכאבים.

מטרת העיסוי השבדי

היא לשפר את זרימת הדם, להקל על המתח בשרירים ולקדם הרפיה. עליך להבין את ההבדל בין עיסוי הרפיה שוודי לעיסוי טיפולי, שמטרתו לסייע לגוף לתפקד ביעילות רבה יותר. יתרון נוסף של העיסויים השבדים הוא לסלק את הגוף ממוצרי פסולת כגון חומצה לקטית וחומצת שתן, המצטברים בשרירים וברקמות גוף אחרות.

ישנן סיבות רבות אחרות מדוע אתה מעדיף טכניקת עיסוי אחת על פני אחרת

המטפלים המורשים שלנו פועלים להקלת מתח ומתח באמצעות חיבוק חם של השרירים שלך. לקוחות השוקלים עיסוי רקמות עמוק קיימות שאלות רבות האם הלקוחות צריכים לעשות עיסוי רקמות עמוק, האם זה מתאים או לא ותופעות לוואי אפשריות של עבודת רקמות עמוקות צריכות להתמקד בחזה, בית החזה, התלת ראשי ברכיאורדיאלי או אזורים אחרים המשחררים רעלים.

בגיליון הטיפול הידני באפריל 2014

למשל, דווח כי עיסוי רקמות עמוק של שרירי השוקיים האחוריים בשילוב עם תרגילי מתיחה עצמית סייע להפחתת משתתפי "הכאבים הקשורים לדלקת צמחים". על תוצאות אלו, החוקרים הגיעו למסקנה כי עיסוי רקמות עמוק לכאבי גב כרוניים טוב באופן משמעותי מעיסוי טיפולי בשלושה סולמות שונים: מדד נכותי כאבי גב תחתון של Oswestry (ODI), סולם חזותי אנלוגי (VAS) ושניהם. קאת'י וונג מסבירה שלפי דוחות צרכנים, יותר מ -34,000 איש טוענים כי עיסויי רקמות עמוקים טובים יותר בהקלה על כאבי אוסטיאוארתריטיס מאשר פיזיותרפיה, כירופרקטיקה, דיקור או תרופות ללא מרשם.

רולפינג קשור ללחץ גבוה ורקמות עמוקות. עבודה, ולמרות שחלק מהמתרגלים טוענים שהיא מועילה לפיברומיאלגיה, רוב המומחים מסכימים כי סוג זה של פחחות יכול לגרום לכאבים אדירים אצל אנשים עם FMS. ---- -