עיצוב גינות – השימוש בדשא סינטטי, גיזום עצים וכריתת עצים כחלק מעיצוב גינות

מהו עיצוב גינות?

עיצוב גינות הוא תחום פופולרי מאוד שצובר תאוצה בשנים האחרונות, רבים המחזיקים בגינה פרטית בבית פרטי או דירת גן מחליטים לבצע עיצוב גינות בכדי לשדרג את מראה הגינה שלהם ולהעניק לה מראה אלגנטי ואווירה נעימה. אנשים רבים המבלים בגינה בשעות הפנאי שלהם מתעניינים בעיצוב גינות בכדי לשפר את המראה של הגינה האווירה בה, ולשדרג את חווית הישיבה בגינה וכן הנוף מחלון הבית שמשקיף לעבר הגינה.
עיצוב גינה מתבסס על אלמנטים עיצוביים רבים כך ששילובם בצורה מאוזנת, חזרתית, אחידה ופרופורציונלית יוצרת מראה הרמוני ומושלם לגינה. כמה מהבעיות הנפוצות של אנשים המחזיקים בגינה ורוצים לשמר אותה מעוצבת היא התחזוקה והאחזקה שלה, עיצוב גינה כולל אלמנטים טבעיים רבים כמו שאף עצים, פרחים ועוד כל אלו דורשים השקיה ותחזוקה שלוקחת זמן רב.

עיצוב גינות – גיזום וכריתת עצים

אחד הדברים החשובים ביותר בעיצוב גינה ושימור המראה האסתטי שלה הוא גיזום העצים. העצים מהווים אלמנט עיצובי טבעי בגינה, הם יכולים לשדרג את המראה של הגינה בצורה נהדרת אם מתוחזקים כראוי. אך, אם לא נתחזק ונגזום את העצים, הם עלולים לגדול לממדים גדולים מדיי ולשבור את הפרופורציה בגינה, בנוסף לכך, אי קיצוץ של עצים יגרום למראה מוזנח ולא אסתטי שיפגע במראה הכולל של הגינה. גיזום עצים הוא לא רק דבר חשוב בשמירה על האסתטיות של הגינה, אלא יכול להוות שיטה לעיצוב הגינה בפני עצמו, בעזרת גיזום אצים ניתן לקצר ולייפות עצים, ליצור צורות מיוחדות וייחודיות ועוד.. לעתים קרובים האנשים לא רוצים להתעסק עם התחזוקה של העץ, גיזומו או הקיצוץ שלו, לשם כך ניתן לכרות אותו. כריתת עצים משמשת גם במקרים רבים בהם העץ משתלט על אזור נרחב מדיי ונרצה להיפטר ממנו בכדי להשתמש באזור למטרות אחרות.

דשא סינטטי

דשא סינטטי הוא אחד התחליפים היעילים ביותר לדשא רגיל, שמבטלים את הצורך בתחזוקה שוטפת ומשאירים את המראה הטבעי של הדשא. דשא סינטטי הוא בעצם משטח העשוי מסיבים מלאכותיים המדמים את המראה של דשא אמתי בצורתם ובצבע שלהם. הדשא הסינטטי הוא שימוש מאוד לעיצוב גינות, שכן הוא שורד תחזוקה ואחזקה מינימלית, ניתן להשתמש בו גם באזורים סגורים ומוצללים, הוא חוסך במים מאחר ואין צורך להשקות אותו, לא מושך מזיקים ונשאר ירוק לאורך כל השנה, מה שמאפשר לגינה שלכם להיראות תמיד ירוקה ומרהיבה.