גיזום עצים – הצורך בתחזוקה שוטפת וגיזום עצים לשמירה על המראה האסתטי של הגינה

מה מהווים העצים בעיצוב הגינה?

העצים נחשבים כחלק ממכלול האלמנטים הטבעיים בגינות מעוצבות, הן נחשבים לאלמנט עיצובי טבעי שמשדרג את האווירה בגינה ומעניק לה תחושה ירוקה וטבעית. ניתן למצוא שלל סוגים של עצים, עצי פרי והדר, עצי נוי ועוד.. כל סוג של עץ יכול לשמש כאלמנט עיצובי נוסף בגינה בעת התאמה נכונה לשאר עיצוב הגינה, מומלץ לבחור בעץ שלא גדל מהר מדיי בכדי לצמצם את הצורך בתחזוקה וגיזום עצים.
האלמנטים הטבעיים בעיצוב גינות מהווים חלק בלתי נפרד מן הגינה, אלו הם בעצם הצמחים,הפרחים, השיחים, הדשא, העצים ועוד.. כל מה שצומח בגינה ומהווה חלק מהטבע. שילוב אלמנטים טבעיים בעיצוב גינה מביא את הטבע קרוב יותר אלינו ומעניק הרגשה ותחושה של טבע ירוק ויפה בגינה הפרטית של הבית שלנו.

גיזום עצים – תחזוקה שוטפת בגינות מעוצבות

אחד מהדברים שבאים ביחד עם עצים בעיצוב גינות הוא הצורך בגיזום עצים. כל בעל גינה מודע לעובדה שיש צורך בתחזוק שוטף של הגינה וטיפול בצמחים והעצים בה בכדי לשמור על המראה האסתטי והמעוצב שלה, אם לא נשקה את הצמחים הם ינבלו, אם לא נטפל ונקצץ את הדשא הוא יצמח יותר מדיי ויפגע במראה האסתטי של הגינה, אם לא נבצע גיזום עצים הם יגדלו יותר מדיי ויהוו מטרד או אף סכנה , יקבלו מראה מוזנח ויפגעו במראה הגינה. אנשים רבים שמגלים את הצורך הרב שבתחזוקה והצורך בגיזום עצים וטיפול בגינה מחליטים לכרות את העצים ולהשתמש בתחליפים מלאכותיים כמו דשא סינטטי, השימוש בתחליפים מסוג זה תלוי אך ורק בבעל הגינה וכמה הוא מוכן להשקיע בתחזוקתה, שכן עדיף להתקין תחליפים סינטטיים ולצמצם את הצורך בתחזוקה על פני הזנחת הגינה.

גיזום עצים אומנותי – מהו?

גיזום עצים משמש אותנו לא רק בכדי לשמור ולתחזק את הגינה אלא גם בשביל לשדרג את המראה שלה, בתחום הגיזום עצים ישנם תת תחום הנקרא גיזום עצים אומנותי. גיזום עצים אומנותי עוסק בגיזום עצים בצורות שונות וייחודיות בכדי להעניק להם ולגינה במראה מיוחד, השימוש בגיזום עצים אומנותי לרוב מתבצע בגינות נוי וגינות פרטיות עשירות, שכן זוהי עבודה יקרה שדורשת תחזוק מדי תקופה בכדי לשמר את המראה האמנותי והייחודי של העצים הגזומים.