כריתת עצים – עצים בגינה פרטית, הצורך בכריתת עצים מבחינה פרקטית ועיצובית

עצים בגינות ציבוריות ופרטיות

העצים נמצאים בכל מקום סביבנו, ברחובות, פארקים, שדרות ועוד.. ניתן למצוא אותם גם בגינות ציבוריות וגינות פרטיות רבות, הם מוסיפים תחושה ירוקה וטבעית ומשדרגים את האווירה השלווה שבגינה. השימוש בעצים קטנים ומטופחים, עצי הדר ועצי נוי בגינות פרטיות הוא פופולרי מאוד, הם משמשים גם כמקור הצללה נחמד ומעבר ליתרונות העיצוביים שלהם הוא מניבים פירות טעימים אם מדובר בעצי פרי.

עצים בגינה הפרטית – כריתת עצים מבחינה פרקטית

עם העצים בגינה מגיע הצורך שבטיפול בהם ובגינה, כל גינה וגינה דורשת תחזוקה שוטפת, גם אם אין בה צמחים ועצים רבים. כאשר יש עצים בגינה נרצה לשמור עליהם קטנים ויפים, לשם גם יש צורך בגיזום עצים. אנשים רבים רוצים להימנע מהצורך בתחזוקה הגינה מסיבות שונות, לעתים בגלל חוסר בזמן, חוסר רצון ומוטיבציה לעבוד בגינה, חוסר יכולת לבצע עבודות תחזוקה בגינה ועוד.. קיימות סיבות רבות לרצון לצמצם את התחזוקה בגינה, לשם כך אנשים מחליטים להשתמש בתחליפים מלאכותיים שונים לאלמנטים הטבעיים ובמקרים רבים לבצע כריתת עצים. כריתת עצים מתבצעת במקרים רבים לא רק בכדי לצמצם את הצורך בתחזוקה, ישנם מקרים בהם העץ מתפרש על שטח רחב מדיי, מהווה מטרד, לא מתאים לעיצוב הגינה או חוסם שטח בו נרצה להשתמש לצרכים אחרים, במקרים כאלו נבצע כריתת עצים.

עצים בגינה הפרטית – כריתת עצים וגיזום מבחינה עיצובית

כריתת עצים לעתים מתבצעת גם כחלק מעיצוב הגינה, ישנם מקרים הם אנו רוצים לעצב את הגינה ולשנות את המראה שלה, אך ישנו עץ שעומד במקום מסוים ומפריע, פוגע באיזון, בפרופורציה או דברים דומים. לכן, נבצע כריתת עצים בכדי לפנות את העץ ולעתים נשתול עץ אחר במקום שונה. גיזום עצים הוא חשוב מאוד בשביל לשמור על המראה של העצים שאתם מחליטים להשאיר בגינה, בכדי לשמור על הגודל הקטן שלהם ולמנוע מהם לגדול לממדים עצומים, וכן בכדי להעניק להם מראה מטופח ואסתטי. ישנם מקרים בהם העץ לא היה מטופל למשך הרבה זמן וכעת הופך למטרד לגינה עקב גודלו הגדול, פוגע בפרופורציה ומקבל מראה מוזנח, לשם כך נוכל לבצע כריתת עצים בכדי להיפטר ממנו או לטפל בו בצורות שונות בכדי לשמר אותו.